Burnley vs Arsenal, wynik meczu - 0-5

W meczu 25. kolejki angielskiej Premier League drużyna Burnley podejmowała na własnym boisku ekipę Arsenalu. Spotkanie rozegrane zostało na stadionie Turf Moor dnia 17 lutego 2024 roku o godzinie 15:00. Arsenal okazał się zdecydowanie lepszy od gospodarzy, sięgając po przekonujące zwycięstwo 5:0. Już po pierwszej połowie prowadzenie 2:0 dawało gościom komfortową przewagę, którą potrafili później skutecznie powiększyć.

Relacja z meczu Burnley vs Arsenal

Witajcie kibice! Dzisiaj na murawie Turf Moor odbył się pojedynek pomiędzy drużynami Burnley i Arsenal. Spotkanie to było jednym z najbardziej emocjonujących w 25. kolejce Premier League. Sędzią głównym tego starcia był Jarred Gillett z Australii.

Od pierwszych minut emocje sięgnęły zenitu, gdy już w 4. minucie meczu M. Ødegaard z Arsenalu strzelił pierwszego gola, otwierając wynik na 0-1. Gospodarze starali się odpowiedzieć, ale defensywa Arsenalu była nie do sforsowania. Niestety dla Burnley, to Arsenal powiększył prowadzenie, gdy w 41. minucie B. Saka zdobył bramkę, ustalając wynik do przerwy na korzyść Gości 0-2.

Po przerwie Arsenal kontynuował swoją popisową grę. W 47. minucie ponownie skuteczny był B. Saka, tym razem asystując M. Ødegaardowi, który wpisał się na listę strzelców. Wynik to już 0-3 dla Arsenalu. Gospodarze nie poddawali się, ale defensywa Arsenalu grała bardzo pewnie.

W 66. minucie to kolejny cios dla Burnley. L. Trossard zdobył czwartego gola dla Arsenalu, a kibice Gości oszaleli z radości. Na 12 minut przed końcem meczu K. Havertz podwyższył wynik na 0-5, a asystę zanotował J. Kiwior. Arsenal grał z determinacją i skutecznością, pozostawiając rywali w tyle.

Gra była bardzo intensywna, co nie obyło się bez kartek. Zarówno Gospodarze, jak i Goście otrzymali żółte kartki, co świadczyło o walce na całym boisku. Niestety, nie obyło się także bez czerwonych kartek, jednak szczegóły nie zostały podane.

Po tym zwycięstwie Arsenal może spokojnie patrzeć w przyszłość. Ich następne mecze zapowiadają się interesująco, podobnie jak dla Burnley, które musi teraz podnieść się po porażce. Premier League zawsze dostarcza emocji, a ten mecz był tego doskonałym przykładem. Świetna gra, wiele bramek i pełen profesjonalizm obu drużyn sprawiły, że kibice doznali niezapomnianych emocji!