Mecz Brighton kontra Arsenal zakończony wynikiem 0-3 na obiekcie American Express Community's Stadium

W sobotnie popołudnie ekipa Arsenalu odwiedziła American Express Community's Stadium, aby zmierzyć się z drużyną Brighton w ramach 32 kolejki angielskiej Premier League. Mecz odbył się dwa dni temu, a "Kanonierzy" nie pozostawili złudzeń co do swojej dominacji, zwyciężając 3-0. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0 dla gości, którzy utrzymali swoją przewagę i pewnie sięgnęli po pełną pulę punktów.

Relacja z meczu piłki nożnej pomiędzy Brighton a Arsenal

Dzisiaj, na American Express Community's Stadium, odbył się zacięty pojedynek pomiędzy drużyną gospodarzy, Brighton, a gośćmi z Arsenalu. Mecz rozegrany został w ramach 32. kolejki Premier League o godzinie 16:30. Sędzią głównym spotkania był John Brooks z Anglii.

Spotkanie rozpoczęło się pełne emocji, z obiema drużynami stawiającymi twarde warunki. Arsenal rozpoczął mecz z determinacją, co zaowocowało bramką w 33. minucie, gdy B. Saka trafia do siatki po asyście Jorginho, ustalając wynik na 0-1 do przerwy.

Druga połowa również nie zawiodła kibiców. W 62. minucie to właśnie K. Havertz podwyższa prowadzenie dla Arsenalu na 0-2, tym razem z asystą Jorginho. Gospodarze próbowali odrobić straty, ale to goście kontrolowali grę.

W końcowych momentach meczu, L. Trossard zapewnił Arsenalowi zwycięstwo, strzelając trzecią bramkę po asyście K. Havertza w 86. minucie, ustalając wynik końcowy na 0-3.

Emocje sięgały zenitu nie tylko na boisku, ale także poza nim. Carlos Baleba z Brighton zasłużył na żółtą kartkę w 76. minucie, podczas gdy William Saliba z Arsenalu otrzymał żółtą kartkę w 79. minucie. Benjamin White również został ukarany w 90. minucie.

Mimo zaciętej walki, żadna z drużyn nie otrzymała czerwonej kartki, choć momentami atmosfera na boisku była napięta.

Po tym zwycięstwie Arsenal zmierzy się z Bayernem Monachium, Aston Villą, a następnie ponownie z Bayernem Monachium. Natomiast kolejne wyzwania dla Brighton to spotkania z Burnley, Chelsea i Manchesterem City.