Arsenal - Luton, wynik spotkania 2-0

W ostatnim meczu 31. kolejki Premier League drużyna Arsenalu podejmowała Luton na własnym stadionie Emirates Stadium. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2-0, którzy już na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. Mecz odbył się 5 dni temu, dokładnie 3 kwietnia 2024 roku o godzinie 18:30. Arsenal pewnie kontrolował przebieg rywalizacji, sięgając po kolejne cenne punkty w walce o ligowe trofea.

Mecz pomiędzy drużynami Arsenal a Luton - Relacja

W niedzielnym wieczorze na Emirates Stadium, w ramach 31. kolejki Premier League, Arsenal podejmował Luton. Sędzia główny Craig Pawson poprowadził to starcie o ligowe punkty. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice obu drużyn gorąco dopingowali swoich ulubieńców, tworząc fantastyczną atmosferę piłkarskiego święta.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 18:30, a już w 24. minucie gola dla Arsenalu zdobył M. Ødegaard, asystującemu K. Havertzowi, otwierając tym samym wynik meczu na 1-0. Gospodarze objęli prowadzenie przed przerwą, a w 44. minucie D. Hashioka podwyższył wynik na 2-0, dając swojej drużynie komfortową przewagę.

W drugiej połowie nie padły już żadne bramki, jednak emocje nie opuszczały boiska. W 66. minucie Kai Havertz z Arsenalu otrzymał żółtą kartkę, natomiast Fred Onyedinma z Luton został ukarany w 74. minucie. Obie drużyny starały się zdobyć kolejne bramki, jednak skuteczna gra obronna uniemożliwiła zmianę wyniku.

Po zakończeniu meczu, wynik końcowy to 2-0 dla Arsenalu, co cieszyło kibiców gospodarzy. W trakcie pojedynku nie padły żadne czerwone kartki, co świadczy o fair play zawodników obu ekip. Arsenal w następnych meczach zmierzy się z Bayernem Monachium oraz Aston Villą, natomiast Luton czekają starcia z Manchesterem City, Brentfordem i Wilkami.