Mecz Arsenal vs West Ham zakończony wynikiem 0-2

Wczorajszy wieczór na Emirates Stadium był pechowy dla drużyny gospodarzy, gdyż Arsenal przegrał 0-2 z West Ham. Mimo zażartej walki, Kanonierzy nie zdołali odrobić strat po pierwszej bramce strzelonej przez West Ham w pierwszej połowie, a ostateczny wynik ustalił drugi gol zdobyty przez gości w drugiej połowie meczu. Arsenal musi teraz zastanowić się nad swoją formą, aby odwrócić ten niefortunny wynik w kolejnych spotkaniach Premier League.

Mecz pomiędzy drużynami: Arsenal vs West Ham

W dniu 28 grudnia 2023 roku na Emirates Stadium w Londynie odbył się mecz pomiędzy drużynami Arsenal i West Ham. Było to starcie 19. kolejki Premier League, które zakończyło się wynikiem 0-2 na korzyść gości. Mecz rozpoczął się o godzinie 20:15.

Sędzią głównym spotkania był Michael Oliver z Anglii, a obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom gry, co w połączeniu z napięciem na boisku, stworzyło niezwykle emocjonującą atmosferę.

Sprawozdanie z meczu

Minuta 13' - West Ham objął prowadzenie po trafieniu Tomáša Součka, który wykorzystał piękną asystę Jarroda Bowena.

Po pierwszej połowie wynik brzmiał 0-1 na korzyść gości, co z pewnością nie pozostawiło obojętnym kibiców Arsenalu.

W 55. minucie Kostas Mavropanos podwyższył prowadzenie dla West Ham, a asystę do tej bramki zanotował James Ward-Prowse. Arsenal musiał teraz odrabiać dwa gole straty.

W dalszej części meczu emocje sięgały zenitu, a obie drużyny walczyły o każdą piłkę. Mimo starań gospodarzy, nie udało im się odrobić strat. Ostatecznie, mecz zakończył się wynikiem 0-2 na korzyść West Ham.

W trakcie spotkania Reiss Nelson (Arsenal) otrzymał żółtą kartkę w 72. minucie, a Gabriel Jesus również został ukarany kartką w 90. minucie.

West Ham nie zanotował żadnych kartek w trakcie meczu.

Nie odnotowano czerwonych kartek dla żadnej z drużyn.

W najbliższych meczach, Arsenal zmierzy się z zespołami Liverpool, Crystal Palace oraz Nottingham Forest, natomiast West Ham czekają starcia z Brighton, Bristol City oraz Sheffield United.